Distribuie posturile

Specialist Raportare Senior

Localitate:  Bucuresti
Durata Contract:  Determinat
Domeniu:  Retail banking

Despre echipa noastră

Suntem peste 6000 de oameni la BCR. Si, pe cat de multi, pe atat de diferiti. Ne place sa credem, insa, ca diversitatea noastra de idei, atitudini, pasiuni, trairi sau locuri de provenienta face cu atat mai frumos tot spatiul social pe care il ofera, astazi, un job la BCR.

Responsabilitatile tale

  • Realizezi si interpretezi procesele de analiza, verificare si raportare integrata a datelor cantitative/ calitative aferente proceselor din Contact Center;
  • Propui masuri de optimizare a proceselor/activitatilor specifice departamentului;
  • Generezi zilnic/ saptamanal/ lunar/ semestrial/ anual sau la solicitarea managementului, rapoartele de monitorizare performante agreate la nivelul fiecarei zone din Contact Center;
  • Sustii implementarea tehnica si buna functionare a procesului de apelare a campaniilor din Contact Center;
  • Realizezi lunar rapoarte centralizate si contribui la crearea prezentarilor pentru management
  • Asiguri si verifici acuratetea informatiilor incluse in rapoarte, inclusiv pe cele generate automat sau de catre ceilalti Specialisti Raportare;
  • Propui si creezi rapoarte care pot conduce la eficientizarea activitatii la nivelul departamentului luand in considerare si nevoia de raportare a colegilor care utilizeara rapoartele de monitorizare;
  • Esti responsabil de procesul de management al incidentelor tehnice si de continuitate a afacerii, precum si cu raportarea integrala a incidentelor ce survin in livrarea serviciilor de contact center, escaladarea si urmarirea solutionarii acestora;
  • Contribui la realizarea forecastului operational de interactiuni, estimezi distributia volumelor de interactiuni pe intervale orare si planifici volumele de interactiuni si resursele de munca (workforce planning) in cadrul Contact Center.

Profilul tau

  • Studii superioare;
  • Cunostinte avansate Microsoft Excel si prelucrare baze de date;Prezentari PowerPoint
  • Experienta profesionala de minim 2 ani in activitatea de Contact Center - lucru cu indicatori specifici si cu structuri complexe de date
  • Cunostinte de practici de excelenta in domeniul Contact Center;
  • Cunoasterea de tehnici de control si monitorizare;
  • Capacitate de analiza, sinteza,corelare si prezentare informatii;
  • Initiativa, acuratete adaptabilitate si viteza de reactie;
  • Bune abilitati de organizare, prezentare, redactare si raportare;
  • Limba Engleza - nivel mediu.

Oferta noastra

  • Oportunitatea de a te dezvolta intr-una dintre cele mai importante institutii bancare din Europa Centrala si de Est;
  • Un program de lucru flexibil si work from home;
  • Sedii centrale moderne si usor accesibile, in zona Grozavesti (Pentru moment, din cauza situatiei Covid-19, cei mai multi dintre noi lucram de acasa);
  • Asigurare medicala privata;
  • Pana la 27 zile de concediu de odihna in functie de anii de experienta profesionala;
  • Zile libere platite pentru evenimente neasteptate;
  • Zi libera de ziua ta de nastere;
  • Facilitati bancare si extra beneficii pentru pensia privata;
  • Plan de beneficii flexibile prin platforma Benefit online.