Distribuie posturile

Specialist Risc Managementul si Calitatea Datelor

Localitate:  Bucuresti
Durata Contract:  Nedeterminat
Domeniu:  Managementul Riscului

Despre echipa noastra

Suntem peste 6000 de oameni la BCR. Si, pe cat de multi, pe atat de diferiti. Ne place sa credem, insa, ca diversitatea noastra de idei, atitudini, pasiuni, trairi sau origini ne infrumuseteaza cultura si adauga valoare muncii noastre.

Responsabilitatile tale

  • Asiguri reconcilierea informatiilor de risc, bazelor de date si rapoartelor intocmite in cadrul Directiei Managementul Strategic al Riscului cu datele financiare, cu alte rapoarte oficiale produse in cadrul Directiei sau cu alte informatii din baza de date a Bancii (LDWH);
  • Asiguri extragerea datelor din baza de date a Bancii pe care le furnizezi catre alte departamente din cadrul Directiei Managementul Strategic al Riscului;
  • Participi in diferite proiecte in care asiguri suportul in faza de analiza de business a diferitelor cerinte care au impact in baza de date (LDWH) interactionand cu alte Directii din cadrul Bancii;
  • Asiguri testarea impactului tehnic al diferitelor dezvoltari asupra conceptelor de risc in baza de date a Bancii (LDWH).

Profilul tau

  • Studii superioare economice/ IT;
  • Vechime minima in domeniu 2 ani;
  • Cunostinte generale despre produsele si serviciile bancare;
  • Cunostinte economice si financiare;
  • Tehnici de control si monitorizare;
  • Cunostinte privind managementul riscului si normele de securitate a informatiei;
  • Cunostinte avansate in: SAS, SQL; Access, Excel, etc.;
  • Cunostinte avansate de limba engleza.

Oferta noastra

  • Oportunitatea de a te dezvolta intr-una dintre cele mai importante institutii bancare din Europa Centrala si de Est;
  • Un program de lucru flexibil si work from home;
  • Sedii centrale moderne si usor accesibile, in zona Grozavesti (Pentru moment, din cauza situatiei Covid-19, cei mai multi dintre noi lucram de acasa);
  • Asigurare medicala privata;
  • Pana la 27 zile de concediu de odihna in functie de anii de experienta profesionala;
  • Zile libere platite pentru evenimente neasteptate;
  • Zi libera de ziua ta de nastere;
  • Facilitati bancare si extra beneficii pentru pensia privata;
  • Plan de beneficii flexibile prin platforma Benefit online.